icon images
Anaokulunda Yaşam

Bir Montessori sınıfında çocukların rahatlıkla kullanabilecekleri boyutta olmak koşulu ile pek çok şey bulunabilir.

icon images
Okulumuzda 1 Gün

Anaokulumuz güne sabah 08.00’de başlar, akşam 18.00’da günü bitirir. Bu saatler bir öğrencinin okulda kalması için oluşturulan maksimum saatlerdir. 

icon images
Eğitim Anlayışımız

Montessori Metodunun kurucusu olan Maria Montessori, 31 Ağustos 1870 tarihinde İtalya’da doğmuştur. 

icon images
Felsefemiz

Çocuğun gelişimindeki her basamak kendisinden sonra gelen basamağı etkilemekte, bu yüzden hiçbir basamak atlanmadan ve her basamağın özelliğine göre eğitim verilmesi gerekmektedir.

Neden Biz?

Okulumuz; özenle hazırlanmış bahçesi, Montessori ekipmanlarıyla donatılmış güzel sınıfları ve profesyonel eğitim kadrosu ile yeni eğitim-öğretim döneminde sizleri ağırlamanın sevincini yaşıyor. Kadromuz; 100 yıllık bir eğitim tecrübesi ile kendini küçük çocukların eğitimine adamış özenli Montessori öğretmenlerinden oluşup, “Montessori Felsefesi”yle eğitim vermektedir. Bu metot, öğrencinin kendi yetenek ve potansiyelini açığa çıkarması için öğrenciye yapılan yardım yoludur. Montessori Sistemi tüm çocukları eğitmek adına geliştirilmiş olup, çocuklarımızda kavramsal gelişme kadar sosyal, duygusal, fiziksel gelişimi de sağlamaktadır.“Montessori “Çocukları” kendi kendini yönlendirebilen, nazik ve öğrenmeye hevesli neşeli çocuklar olarak tanımlanır. Biz Yeni Çocuk Ailesi olarak okulumuza hoş geldiniz derken iyi dileklerimizle yeni eğitim-öğretim dönemine başlamak istiyoruz.

Duyurular

Okulumuzdaki gelişmeler web sayfamızda

upcomming images
1.Ara Tatil

Sayın Velimiz, Milli Eğitim Bakanlığı'nca alınan karar dolayısıyla, tüm okullar 18 - 22 Kasım 2019 tarihleri arasında "Ara Tatil"e girecektir. Okulumuz bu tarihlerde Ara Tatile girecektir.  

shape images
22:25:20 2019-11-02
upcomming images
Atatürk'ü Anma Programımız

Ulus Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Törenimiz 8 Kasım 2019 Cuma günüdür.      

shape images
22:18:05 2019-11-02